head-page Početna

Program

bina

PROGRAM DEŠAVANJA

Petak, 8.4.2016.

  • 10.00

    [BINA PRE BINE]
    Radionica za decu
    PLAYFUL ARCHITECT 2016 – Arhitektura XIV veka
    Czech Architecture Week
    Autor: Natalija Jovanović

     

Četvrtak, 21.4.2016.

  • 19.00

    [BINA PRE BINE]
    Dobrović i Zloković – Dva arhitekta srpske Moderne
    Predavač: Ljiljana Blagojević
    Moderator: Snežana Ristić
    Kulturni centar Beograda

Četvrtak, 5.5.2016.

  • 19.00

    Svečano otvaranje jedanaeste Beogradske internacionalne nedelje arhitekture u Beogradu
    Likovna galerija Kulturnog centra Beograda

     

  • OTVARANJE IZLOŽBI

    Energetske tačke Beograda
    Produkcija: Future Architecture platforma,
    Kreativna Evropa i BINA
    Kustosi: Jelena Ivanović Vojvodić, Danica Jovović Prodanović, Ružica Sarić
    Kulturni centar Beograda, Likovna galerija i galerija Podroom

  • Godišnje nagrade za arhitekturu
    Arhitektonski i urbanistički konkursi 2015.
    Kustos: Darko Marušić
    Kulturni centar Beograda, galerija Podroom

  • Međunarodna izložba savremenog stanovanja – STANOVANJE 2015
    Kustosi: Darko Marušić, Aleksandar Keković
    Galerija RTS-a

  • DVA ARHITEKTA
    Autori: Tomislav Ćurković, Zoran Zidarić
    Zagreb, Hrvatska
    Kulturni centar Beograda, galerija Podroom

  • Prostorni origami – Izložba studentskih radova TU Grac
    Galerija Fakulteta likovnih umetnosti

  • Izložba studentskih radova Arhitektonskog fakulteta Univerziteta u Beogradu
    Autor: Aleksa Bijelović
    Kulturni centar Beograda, galerija Podroom

  • Neobična mesta – Izložba fotografija Željka Mandića
    Kulturni centar Beograda, galerija Artget

Petak, 6.5.2016.

  • 18.00

    Predstavljanje
    Future Architecture Platform
    Špela Vidmar, MAO (Slovenija)
    Kulturni centar Beograda

  • 18.30

    Vođenje kroz izložbu
    Energetske tačke Beograda
    Kustosi: Jelena Ivanović Vojvodić, Danica Jovović Prodanović, Ružica Sarić
    Autori: Anja Humljan (Slovenija); Miloš Kosec (Slovenija); Petokraka; S.O.B.A.; Dušan Stojanović i Pavle Stamenović; TIM8 (Ana Dušmanović, Jelena Stanković, Maja Kopta, Mihajlo Sladoje, Nikola Arsić, Stefan Milićević, Tijana Savić)
    Kulturni centar Beograda

  • 20.00

    Predavanje
    Razvijanje zajedničkog urbanog prostora u postsocijalističkom gradu
    Ivan Kucina
    Kulturni centar Beograda

Subota, 7.5.2016.

  • 10.30 - 14.15

    Seminar
    STANOVANJE DANAS – međunarodna iskustva
    Uvodna reč: Jelena Ivanović Vojvodić i Ružica Sarić
    Dvorana Kulturnog centra

  • 11.00

    Aspern bečki grad na jezeru – kako se gradi grad
    Predavač: Gerhard Šuster, ASPERN Development (Austrija)

  • 11.45

    Aspern International
    Predavač: Ditmar Štajner, Arhitektonski centar Beč (Austrija)

  • 12.45

    Stanovanje – neizbežna tema arhitekture
    Predavači: Tomislav Ćurković, Zoran Zidarić (Dva Arhitekta)
    Moderator: Snežana Ristić

  • 13.30

    Novi stambeni projekti u Amsterdamu
    Predavač: Mirjana Milanović, Gemeente Amsterdam (Holandija)

  • 14.15 - 15.30

    Završna diskusija sa učesnicima seminara
    Moderatori: Snežana Ristić i Maroje Mrduljaš

  • 19.00

    Predstavljanje studentske izložbe
    Prostorni origami
    Mentor: Milena Stavrić
    Galerija Fakulteta likovnih umetnosti

Nedelja, 8.5.2016.

  • 12.00 - 14.00

    BINA šetnja
    Savske obale i ono što ih spaja
    vožnja brodom
    Vode: Milena Zindović i Dobrivoje Erić, Do.co.mo.moSrbija
    → Splav restorana Gabbiano kod hotela Jugoslavija

  • 16.00 - 18.00

    BINA šetnja
    Jedan krug kroz arhitekturu Bloka 21 povodom pedesetogodišnjice izgradnje
    Vodi: Goran Anđelković, Do.co.mo.mo Srbija
    →  ispred podzemnog prolaza prema “Šest kaplara“ u Bloku 21, ugao Bulevar Mihajla Pupina i Milentija Popovića, Novi Beograd

Ponedeljak, 9.5.2016.

  • 12.00 - 14.00

    Radionica za osnovce
    Prostorne zagonetke
    Autor i koordinator: Biljana Branković, Proces
    Kulturni centar Beograda

  • 14.00 - 16.00

    Radionica za studente
    Nijanse prostora
    Autor i koordinator: Milena Kordić
    Fakultet likovnih umetnosti,
    Arhitektonski fakultet,
    Fakultet za umetnost i dizajn

  • 16.00 - 18.00

    BINA šetnja
    Palata Saveznog izvršnog veća u Novom Beogradu – Palata „Srbija“
    Vodi: Biljana Mišić, Zavod za zaštitu spomenika kulture Beograd
    → Plato ispred zgrade SIV- a

  • 18.30 - 21.00

    Panel predavanje
    Ciklus Suočavanje
    Šta nam se to dešava?
    Predavač: Aleksandar Bobić

Utorak, 10.5.2016.

  • 12.00 - 14.00

    Radionica za decu
    Prostorne zagonetke
    Autor i koordinator: Biljana Branković, Proces
    Kulturni centar Beograda

  • 14.00 - 16.00

    Radionica za studente
    Nijanse prostora
    Autor i koordinator: Milena Kordić
    Arhitektonski fakultet

  • 18.30

    Panel predavanje
    Ciklus Suočavanje
    Afirmativni horizont profesije arhitekte
    Moderator: Aleksandar Bobić
    Učestvuju: Spasoje Krunić, Milan Đurić, Nenad Stjepanović (SAD) i Zoran Dmitrović
    Kulturni centar Beograda

Sreda, 11.5.2016.

  • 12.00 - 14.00

    Radionica za decu
    Grad.i.ti
    Autor i koordinator: KOORDINATA
    Kulturni centar Beograda

  • 14.00 - 16.00

    Radionica za studente
    Nijanse prostora
    Autor i koordinator: Milena Kordić
    Fakultet likovnih umetnosti,
    Arhitektonski fakultet,
    Fakultet za umetnost i dizajn

  • 18.30

    Panel predavanje
    Ciklus Suočavanje
    U raljama obrazovanja arhitekata
    Moderator: Aleksandar Bobić
    Učestvuju: Dominko Blažević (Hrvatska), Ivana Azanjac Wingham (Velika Britanja), Ivan Kucina i Tatjana Stratimirović
    Kulturni centar Beograda

Četvrtak, 12.5.2016.

  • 14.00 - 16.00

    Radionica za studente
    Nijanse prostora
    Autor i koordinator: Milena Kordić
    Fakultet likovnih umetnosti,
    Arhitektonski fakultet,
    Fakultet za umetnost i dizajn

  • 10.00 - 17.00

    Seminar
    ARHITEKTI/PROJEKTANTI/PRAKTIČARI
    Hotel Crowne Plaza
    Moderatori: Jelena Ivanović Vojvodić, Ružica Sarić

  • 18.30

    Panel predavanje
    Ciklus Suočavanje
    Jedna mladost, jedan svet nade
    Moderator: Jelena Mitrović
    Učestvuju: Anđela Karabašević, Marija Bjelić, Natalija Paunić, Nikola Arsić, Stefan Radošević i Stefan Nešić
    Kulturni centar Beograda

Petak, 13.5.2016.

  • 14.00 - 16.00

    Radionica za studente
    Nijanse prostora
    Autor i koordinator: Milena Kordić
    Fakultet likovnih umetnosti,
    Arhitektonski fakultet,
    Fakultet za umetnost i dizajn

  • 18.30

    Panel predavanje
    Ciklus Suočavanje
    Interdiskurzivnost obrazovanih arhitekata
    Moderator: Marko Salapura
    Učestvuju: Ana Đurić, Irena Gajić, Jovana Timotijević, Ljubica Slavković i Milica Lopičić

  • 18.00 - 20.00

    Radionica za srednjoškolce i studente
    Prostorni origami
    Koordinatori: Maja Ilić i Dragana Tepić
    Galerija Fakulteta likovnih umetnosti

Subota, 14.5.2016.

  • 10.00 - 13.00

    BINA šetnja
    Od Kosančićevog venca do Terazija – Spomenici kulture projektovani pre četrdesetog rođendana
    Vodi: Bojana Ibrajter Gazibara, Zavod za zaštitu spomenika kulture Beograd
    → Dom Mike Alasa, Kosančićev venac 22

  • 13.00 - 16.00

    Radionica za srednjoškolce
    Radionica KCB
    Autor i koordinator: Ana Nedeljković
    Kulturni centar Beograda

  • 14.00 - 16.00

    BINA šetnja
    Staro sajmište
    Vodi: Saša Mihajlov, Zavod za zaštitu spomenika kulture Beograd
    → Plato ispred TC Ušće – ulaz ka Brankovom mostu

  • 17.00 - 19.00

    BINA šetnja
    Sava centar i Hotel Interkontinental (Crowne Plaza)
    Vodi: Ivana Vesković, Zavod za zaštitu spomenika kulture Beograd
    → Glavni ulaz u Sava centar

Nedelja, 15.5.2016.

  • 10.00 - 12.00

    BINA šetnja
    Pariska dama naspram Kalemegdana: zgrada za slikare u Pariskoj 14 
    Vodi: Goran Anđelković, Do.co.mo.mo Srbija
    → Ispred ulaza Pariska 14

  • 14.00 - 16.00

    BINA šetnja
    Žene u arhitekturi između 1900. i 1960. 
    Vodi: Milena Zindović i Marija Pavlović
    → Ul. Kraljice Natalije 31, kod Elektrotehničke škole „Nikola Tesla“

  • 17.00 - 19.00

    BINA šetnja
    Savska padina – očuvanje istorijske siluete grada
    Vodi: Mirjana Roter Blagojević, Do.co.mo.mo Srbija
    → Savska terasa kod Malih stepenica preko puta Francuske ambasade

Ponedeljak, 16.5.2016.

  • 14.00 - 16.00

    Radionica za studente
    Nijanse prostora
    Autor i koordinator: Milena Kordić
    Fakultet likovnih umetnosti,
    Arhitektonski fakultet,
    Fakultet za umetnost i dizajn

  • 18.00

    Panel predavanje
    CONSTRUCTING – RE – CONSTRUCTING?
    Učesnici: Frančesko Koloti (Italija), Mišo Rašić i Zorica Vuković

  • 19.00

    Predavanje
    Govor prostora: semantika, psihologija, ideologija
    Predavač: Venko Andonovski (Makedonija)
    Kulturni centar Beograda

  • 21.00

    Do.co.mo.mo koncert
    Zvuk moderne
    Klavirska muzika Vasilija Mokranjca
    Vladimir Gligorić, klavir
    Kulturni centar Beograda

Utorak, 17.5.2016.

  • 14.00 - 16.00

    Radionica za studente
    Nijanse prostora
    Autor i koordinator: Milena Kordić
    Fakultet likovnih umetnosti,
    Arhitektonski fakultet,
    Fakultet za umetnost i dizajn

Sreda, 18.5.2016.

  • 14.00 - 16.00

    Radionica za studente
    Nijanse prostora
    Autor i koordinator: Milena Kordić
    Fakultet likovnih umetnosti,
    Arhitektonski fakultet,
    Fakultet za umetnost i dizajn

Četvrtak, 19.5.2016.

  • 14.00 - 16.00

    Radionica za studente
    Nijanse prostora
    Autor i koordinator: Milena Kordić
    Fakultet likovnih umetnosti,
    Arhitektonski fakultet,
    Fakultet za umetnost i dizajn

  • 18.00 - 19.00

    Predavanje
    Arhitektura posle budućnosti (Future Architecture Platform) 
    Predavač: Ana Jeinić (Austrija)
    Kulturni centar Beograda, galerija Artget

  • 19.00 - 20.00

    Predavanje
    Predstavljanje nasleđa u budućnosti (Future Architecture Platform)
    Predavač: Sonja Jankov
    Kulturni centar Beograda, galerija Artget

Petak, 20.5.2016.

  • 14.00 - 16.00

    Radionica za studente
    Nijanse prostora
    Autor i koordinator: Milena Kordić
    Fakultet likovnih umetnosti,
    Arhitektonski fakultet,
    Fakultet za umetnost i dizajn

  • 16.00

    Okrugli sto
    Savremeni trenutak arhitekture stanovanja na globalnom nivou Moderatori: Aleksandar Keković, Jelena Ivanović Vojvodić
    Galerija RTS-a

Subota, 21.5.2016.

  • 16.30 - 18.00

    Radionica za decu i odrasle
    Radionica KCB
    Autor i koordinator: Ana Nedeljković
    Kulturni centar Beograda

  • 17.00 - 21.00

    NOĆ MUZEJA
    Dečija radionica i predstavljanje rezultata radionice

    Graditeljke Beograda: Škola budućnosti
    Autori i koordinatori: Milena Zindović i Katarina Aleksić
    Dečji kulturni centar Beograd

  • 17.00 - 01.00

    NOĆ MUZEJA
    Izložba rezultata studentske radionice
    Nijanse prostora – 
    Fakultet likovnih umetnosti, Arhitektonski fakultet, Fakultet za umetnost i dizajn
    Autor i koordinator: Milena Kordić
    Fakultet likovnih umetnosti, vajarski odsek

Nedelja, 22.5.2016.

  • 10.00 - 13.00

    BINA šetnja
    Alejama Novog groblja
    Vodi: Violeta Obrenović
    → Glavni ulaz u Novo Groblje, Ruzveltova 5

  • 18.00 - 20.00

    BINA šetnja
    Čubura i Neimar: od perifernog do elitnog kraja
    Vodi: Zlata Vuksanović Macura
    Gost: Mirjana Roter Blagojević
    → Čuburski park, kod spomenika Petru Kočiću

Ponedeljak, 23.5.2016.

  • 12.00

    BINAKABINA
    Radionica za studente
    Relacijski predmeti
    Autor i koordinator: Ivan Kucina
    BINAKABINA – Skandinavski paviljon, Fakultet likovnih umetnosti

Utorak, 24.5.2016.

  • 12.00

    BINAKABINA
    Radionica za studente
    Relacijski predmeti
    Autor i koordinator: Ivan Kucina
    BINAKABINA – Skandinavski paviljon, Fakultet likovnih umetnosti

Sreda, 25.5.2016.

  • 12.00 - 20.00

    In Memoriam: Zaha Hadid
    Video i prezentacija
    Kulturni centar Beograda

Četvrtak, 26.5.2016.

  • 12.00

    BINAKABINA
    Radionica za studente
    Relacijski predmeti
    Autor i koordinator: Ivan Kucina
    BINAKABINA – Skandinavski paviljon, Fakultet likovnih umetnosti

Petak, 27.5.2016.

  • 12.00

    BINAKABINA
    Radionica za studente
    Relacijski predmeti
    Autor i koordinator: Ivan Kucina
    BINAKABINA – Skandinavski paviljon, Fakultet likovnih umetnosti

Subota, 28.5.2016.

  • 19.00

    BINAZATVARANJE
    Kulturni centar Beograda

DOWNLOAD Program
BINA zadržava pravo izmene programa.

 

 

Kontakt

Društvo arhitekata Beograda
Kneza Miloša 7a/III
11000 Beograd
T +381 11 2624 858
E office@bina.rs

Kulturni centar Beograda
Knez Mihailova 6/I
11000 Beograd
T +381 11 2621 469
T +381 11 2622 757
F +381 11 2623 853