head-page Početna

Program

bina

PROGRAM DEŠAVANJA

Četvrtak, 23.4.2015.

  • 13:00

    [BINA PRE BINE]
    Otvaranje izlozbe
    Koprodukcija grada
    Autori: Konstantin Petku i Dojna Petresku (Atelje samoupravne arhitekture)
    Francuski institut za kulturu

Utorak, 5.5.2015.

  • 19:00

    [BINA PRE BINE] Predstavljanje monografije
    Između iskoraka i pomirenja: Arhitektura Stanka Mandić
    Voditelj i domaćin večeri: Marijana Purić
    Gosti: Spasoje Krunić, Ivan Rašković, Borislav Petrović i Dejan Milivojević
    Biblioteka grada Beograda

Četvrtak, 7.5.2015.

  • 19:30

    Svečano otvaranje i otvaranje izložbi
    X Beogradska internacionalna nedelja arhitekture
    Koncert benda TI
    Kulturni centar Beograda, Trg republike 5

  • IZLOŽBE


    BINA decenija

    Autori: Milica Milunović i Marija Kovljanić
    Trg republike

    Pogled s prozora
    Autor: Mirjana Milanović, Fotografija: Goran Basarić i dizajn postavke: Jelena Stefanović
    KCB, Likovna galerija

    Atlas imaginarnih mesta
    Kustos: JelenaTodorović, Autori: studenti FTN Novi Sad
    KCB, Galerija Podroom

    Godišnje nagrade za arhitekturu i  Arhitektonski i urbanistički konkursi
    Kustos: Darko Marušić
    KCB, Galerija Podroom

    Maketa pešačke zone Novog Sada
    Autori: Studenti FTN Univerziteta u Novom Sadu, departman za arhitekturu
    Kula Nebojša

Petak, 8.5.2015.

  • 11.00 - 13.00

    Šetnja
    Trgovi i parkovi Beograda:
    Slučajno nasleđe

    Vode: Andrija Stojanović i Vladimir Dulović

  • 16.00 - 17.00

    Predavanje
    Razvoj arhitekture u Beogradu u prvoj polovini XX veka: Ideje i ostvarenja
    Vodi: Milan Prosen
    Dečji kulturni centar Beograda

  • 17.00 - 18.30

    Vođenje kroz izložbu
    BINA decenija
    Vode: Milica Milunović i Marija Kovljanić
    Plato ispred Kulturnog centra Beograda

  • 19.00 - 21.00

    Predavanje
    Šta je arhitektura?
    Spasoje Krunić
    Kulturni centar Beograda, Galerija Artget

Subota, 9.5.2015.

  • 10.00 - 12.00

    Šetnja

    Ulica Kralja Petra: Svedok istorije grada

    Vodi: Bojana Ibrajter Gazibara

  • 13.00 - 16.00

    Radionica

    Pogled s prozora

    Vodi: Ana Nedeljković

    Kulturni centar Beograda, Likovna galerija

     

  • 14.00 - 16.00

    Šetnja

    Žene u arhitekturi između 1900. i 1960.

    Vode: Milena Zindović i Marija Pavlović

  • 17.00 - 19.00

    Šetnja

    Novi Beograd: Od plana do stvarnosti

    Vodi: Miodrag Ninić

Nedelja, 10.5.2015.

  • 11.00 - 13.00

    Šetnja

    Trgovi i parkovi Beograda: Slučajno nasleđe

    Vode: Vladimir Dulović i Andrija Stojanović

  • 14.00 - 16.00

    Šetnja

    Savske obale i ono što ih spaja

    Vode: Marija Martinović and Dobrivoje Erić, Do.co.mo.mo Srbija

  • 17.00 - 19.00

    Šetnja

    Kosaničićev venac, Savska varoš i Mali pijac

    Vodi: Mirjana Roter Blagojević

Ponedeljak, 11.5.2015.

  • 10.00 - 15.00

    Radionica

    Furništaj

    Vode: Boris Jakovljević and Milica Jevtović

  • 11.00 - 15.00

    Radionica

    Konstruktor

    Vodi: PROCES edukativna arhitektura

  • 12.00 - 12.45

    Predavanje

    Osvetljivanje arhitekture

    Vodi: Dragoslav Mihajlović

  • 16.00 - 18.00

    Šetnja

    Palata Saveznog izvršnog veća u Novom Beogradu – Palata Srbija

    Vode: Biljana Mišić and Saša Mihajlov

  • 18.00

    Izložba

    Dovesti do završetka: Evolucija izgrađenog
    okruženja u Forarlbergu

    Kustos: Volfgang Fil

  • 19.00 - 21.00

    Tribina

    Sudbina konkursa

    Moderator: Bojan Kovačević

    Učesnici: Darko Marušić,
    Branislav Mitrović, Borislav Stojkov i Marija Miković

Utorak, 12.5.2015.

  • 10.00 - 15.00

    Radionica

    Furništaj

    Vode: Boris Jakovljević and Milica Jevtović

  • 13.00

    Izložba

    Podižući zavesu. Srednjoevropska mreža
    arhitekture

    Kroz izložbu vode: Iris Meder, Sarmen Beglarian

    Kustosi: Sarmen Beglarian (PMAF), Piotr Bujas (Trace), Igor Kovačević (CCEA), Iris Meder (OEGFA), Maroje Mrduljaš (Platforma 9.81), Samy Szemerey (KEK)

    Organizator: Fondacija za poljsku modernu umetnost

    Koorganizatori: Grupa arhitekata, BINA, Muzej istorije
    Jugoslavije, Partneri: TRACE, OEGFA, KEK, Platforma 9,81,
    CCEA, Podrška projektu: Ministarstvo kulture i nacionalnog
    nasleđa Republike Poljske, White&Case, Raf-Max

  • 16.00 - 18.00

    Šetnja

    3 x 3 – Beogradski konkursi za javne
    komplekse: Povodi, procesi i rezultati

    Vodi: Žaklina Gligorijević

  • 17.00 - 18.00

    Predavanje

    Uređujući arhitekturu

    Malgožata Kućevič i Simon de Jakobis, grupa Centrala

  • 18.00 - 19.00

    Predavanje

    Rekonstrukcije u stanovanju
    i primena stakla na zaštićenim objektima:
    Primeri iz prakse i autorska rešenja

    Tomaš Gelio i Vladimir Lazić, Guardian

  • 19.00 - 21.00

    Tribina

    Ugrožena baština

    Moderator: Marko Nikolić, učesnici: Aleksandra Šević,
    Aleksandra Dabižić, Marta Vukotić Lazar i Ivan Rašković

    Organizator: BINA i Do.co.mo.mo Srbija

Sreda, 13.5.2015.

  • 10.00 - 15.00

    Radionica

    Furništaj

    Vode: Boris Jakovljević and Milica Jevtović

  • 11.00 - 13.00

    Radionica

    TIKKURILA
    Sanacija i zaštita ekološkim materijalima

    Predavač: Željko Babić

  • 12.00 - 14.00

    Radionica

    Graditeljke Beograda

    Vode: Milena Zindović i Katarina Aleksić

  • 13.00 - 17.00

    Radionica

    Konstruktor

    Vodi: PROCES edukativna arhitektura

  • 16.00 - 18.00

    Šetnja

    Park prijateljstva u Novom Beogradu

    Vodi: Ivana Vesković

  • 19.00 - 21.00

    Tribina

    Beograd – moderan grad

    Moderatori: Igor Marić i Božidar Manić

    Učesnici:
    Zoran Abadić, Nataša Danilović Hristić i Milan Đurić

  • 16.00 - 18.00

    Šetnja

    Palata Saveznog izvršnog veća u Novom Beogradu – Palata Srbija

    Vode: Biljana Mišić and Saša Mihajlov

Četvrtak, 14.5.2015.

  • 10.00 - 15.00

    Radionica

    Furništaj

    Vode: Boris Jakovljević and Milica Jevtović

  • 12.00 - 14.00

    Radionica

    Graditeljke Beograda

    Vode: Milena Zindović i Katarina Aleksić

  • 16.00 - 18.00

    Šetnja

    Preobražaj Beograda:
    Putevima Emilijana Josimovića

    Vode: Božidar Manić i Ana Niković

  • 17.00 - 19.00

    Radionica

    Razigrani arhitekta

    Vodi: Ksenija Smoljanić
    Organizator: Centar za promociju nauke

  • 19.00 - 21.0

    Tribina

    Razgovor o profesiji – arhitekt

    Moderator: Aleksandar Bobić

    Učesnici: Igor Marić,
    Milan Đurić, Vesna Cagić Milošević i Ivan Rašković

Petak, 15.5.2015.

  • 10.00 - 15.00

    Radionica

    Furništaj

    Vode: Boris Jakovljević and Milica Jevtović

  • 11.00 - 15.00

    Radionica

    Prostor / ne-prostor

    Vodi: Marija Bulatović

  • 16.00 - 18.00

    Šetnja

    Stan sa trake

    Vodi: Dragana Mecanov

    Učesnici: Milan Miodragović, dia, i Rodoljub Mirković, dig.

  • 18.00

    Izložba

    Arhitektura i prostor

    Organizator: Institut za arhitekturu i urbanizam Srbije

  • 19.00 - 20.00

    Predstavljanje monografije

    Jubilej 60 godina Instituta za arhitekturu i
    urbanizam Srbije 1954–2014.

    Moderatori: Igor Marić i Božidar Manić

Subota, 16.5.2015.

  • 16.30

    Svečano otvaranje Skandinavskog paviljona

  • 17.00 - 1.00

    Izložba

    Furništaj

    Autori: Boris Jakovljević and Milica Jevtović

    Skandinavski paviljon – Fakultet likovnih umetnosti, grafički odsek

  • 17.00 - 20.00

    Dečja radionica

    BINA trivija

    Vode: Milica Milunović and Marija Kovljanić

Nedelja, 17.5.2015.

  • 10.00 - 12.00

    Šetnja

    Alejama Novog groblja

    Vodi: Violeta Obrenović

Ponedeljak, 18.5.2015.

  • 12.00 - 14.00

    Prezentacija

    Virtuelizacija skandinavskog paviljona

    Gordana Radonić, hiCAD

    Fakultet za umetnost i dizajn, odsek enterijera

Utorak, 19.5.2015.

  • 18.00 - 19.00

    Izložba

    100: Arhitektura Niša kroz vreme

    Autori: Aleksandar Keković, Jelena Ilić, Miodrag Medar,
    Sima Gušić, Zoran Čemerikić, Branimir Ćirić i Žarko
    Klisarević

Sreda, 20.5.2015.

  • 11.00 - 13.00

    Radionica

    TIKKURILA
    Dekorativne tehnike:
    Mermer, natur beton, floderaj, kamen

    Predavač: Željko Babić

Petak, 22.5.2015.

  • 10.00 - 13.00

    Konferencija

    Građani i građenje grada

  • 13.00

    Otvaranje izložbe

    Veltštat

    Moderator: Ivan Kucina

    Autori: Angelika Fic, Matijas Betger; NJE Hajnc Vilhelm, ambasador SR Nemačke

  • 13.00

    Izložba

    9 (devet)

    Autor: Aleksa Bijelović

    Postavka: Đorđije Čizmović, Ana Branković, Sandra
    Valgoni, Tijana Srdanović, Stanislava Tadić, Milica Otašević,
    Miljan Torma, Lazar Stanojčić, Sofi ja Mitrović, Snežana
    Šipovac, Katarina Pajić, Samir Rogti, Katarina Vukoman,
    Aleksandra Matić, Tijana Cvijović, Jelena Vujović, Marko
    Stevanović

  • 14.00 - 17.00

    Konferencija

    Građani i građenje grada

  • 17.30 - 19.00

    Konferencija

    Građani i građenje grada

    Panel diskusija

Subota, 23.5.2015.

  • 10.00 - 13.00

    Konferencija

    Građani i građenje grada

  • 13.00

    Izložba

    Koprodukcija grada

    Autori: Konstantin Petku i Dojna Petresku (Atelje
    samoupravne arhitekture)

  • 14.00 - 17.00

    Konferencija

    Građani i građenje grada

  • 17.30 - 19.00

    Konferencija

    Građani i građenje grada

    Panel diskusija

  • 16.30 - 18.00

    Radionica

    Weltstadt

    Vodi: Ana Nedeljković

Sreda, 27.5.2015.

  • 11.00 - 13.00

    Radionica

    TIKKURILA
    Po meri arhitekte

    Gostujući predavači

Četvrtak, 28.5.2015.

  • 18.00 - 20.00

    Tribina

    Most na Kalemegdanu: Projekat pešačkog
    mosta od kalemegdanske tvrđave do obale
    Save, 2006–2009.

    Moderator: Danica Jovović Prodanović

    Autori projekta: Ričard Dikon i Mrđan Bajić,

    Učesnici: Vladan Vukosvljević, Branislav Mitrović i Marko Popović

Petak, 29.5.2015.

  • 13.00 - 14.30

    Prikazivanje filma

    Ričard Dikon–Nešto između

    Režija: Klaudija Šmit

    Produkcija: Bildersturm Filmproduktion GmbH

  • 16.00 - 17.00

    Šetnja

    Radio Beograd

    Vodi: Snežana Ristić

  • 19.00 - 21.00

    Tribina

    Beogradski festivali: Mikser, BINA,
    Blokovi, BELGRADE.SCAPES:LAB

    Moderatori: Snežana Ristić i Mia David

DOWNLOAD Program
BINA zadržava pravo izmene programa.

 

 

Kontakt

Društvo arhitekata Beograda
Kneza Miloša 7a/III
11000 Beograd
T +381 11 2624 858
E office@bina.rs

Kontakt:
Milica Jevtović, Boris Jakovljević

Kulturni centar Beograda
Knez Mihailova 6/I
11000 Beograd
T +381 11 2621 469
T +381 11 2622 757
F +381 11 2623 853