headside Program
program

PROGRAM DEŠAVANJA

 

 

Četvrtak, 18. april 2013.       

 

19.00                          Svečano otvaranje

                                   8. beogradske internacionalne nedelje arhitekture

                                   Kulturni centar Beograda

 

20.00                          Otvaranje izložbe i koktel   

                                   Re–arhitektura

                                   Francuski institut u Srbiji

                                    

 

Petak, 19. april 2013.

                                    

17.00 – 18.00             Stručno vodjenje

                                   Vođenje kroz izložbe u Kulturnom centru Beograda

                                   Kulturni centar Beograda, POP-UP prostor

 

18.00 – 19.00             Predavanje         

                                   Plan održive urbane mobilnosti za Beograd: razlozi, uzori, ciljevi

                                   Žaklina Gligorijević i Danijela Karvaljo

                                   Kulturni centar Beograda, galerija Artget

 

19.00 – 21.00             Predstavljanje projekta

                                   Urbani inkubator Beograd – Savamala: Preporod gradske četvrti

                                   Projekat u organizaciji Gete instituta u Beogradu

                                   Kulturni centar Beograda, galerija Artget

 

 

Subota, 20. april 2013.                              

 

11.45 – 14.30             Šetnja (brod)

                                   Savske obale i ono što ih spaja

                                   Vode: Marija Martinović i Dobrivoje Lale Erić (Do.co.mo.mo Srbija)

                                   Okupljanje: Beton hala, Karađorđeva ulica

 

19.00 – 20.30             Predavanje

                                   O arhitekturi: Prikaz onog što je vidljivo i razotkrivanje onoga što nije

                                   Milenija Marušić i Darko Marušić

                                   Kulturni centar Beograda, galerija Artget 

 

 

Nedelja, 21. april 2013.

 

9.45 – 13.00               Šetnja

                                   Secesija u Beogradu

                                   Vodi: Snežana Nikolić (Distrikt 6)

                                   Okupljanje: ugao ulica Kralja Petra i Knez Mihailove

 

11.45 – 14.00             Šetnja za omladinu

                                   Ja sam Beograđanin

                                   Vode: Dobrivoje Lale Erić (Do.co.mo.mo Srbija) i Ivan Marković (Distrikt 6)

                                   Okupljanje: Trg republike, kod sata

 

17.00 – 19.45            Šetnja (autobus)

                                  Novi pogled na Novi Beograd

                                  Vodi: Vladana Putnik (Distrikt 6)

                                  Okupljanje: ispred TC Ušće

 


Ponedeljak, 22. april 2013.

 

09.15 – 13.00            Šetnja (autobus)

                                  Arhitektura i Vojska

                                  Vodi: Ivan Marković (Distrikt 6)

                                  Okupljanje: ispred SKC-a, Kralja Milana 48

 

20.00 – 21.00             Predavanje

                                   OMA i Marina Abramović

                                   Šoej Šigemacu (OMA), SAD

                                  Amfiteatar Arhitektonskog fakulteta Univrziteta u Beogradu

 

 

Utorak, 23. april 2013.

 

17.30 – 18.00             Svečana dodela nagrada

                                   Nagrada Društva arhitekata Beograda

                                   Kulturni centar Beograda, galerija Artget

 

18.00 – 20.00             Predavanje i razgovor

                                   Razotkrivanje Generalštaba: Međunarodna iskustva i mogućnosti                                      obnove

                                   Moderator: Tanja Damljanović

                                   Učesnici: Miladin Lukić i Spasoje Krunić

                                   Kulturni centar Beograda, galerija Artget 

 

Četvrtak, 25. april 2013.

 

10.00 – 19.00            Konferencija

                                  UIA Region 2 – Balkanska konferencija arhitekata

                                  Organizatori: Udruženje arhitekata Srbije i Arhitektonski fakultet Univerziteta                                   u Beogradu

                                  Kulturni centar Beograda, Dvorana Kulturnog centra

 

13.45 – 17.00            Šetnja (autobus)

                                  Arhitektura i Vojska

                                  Vodi: Ivan Marković (Distrikt 6)

                                  Okupljanje: ispred SKC-a, Kralja Milana 48

 

18.00 – 19.00            Predstavljanje projekta

                                  Priručnik za priručnik

                                  Letnja škola arhitekture u Petnici

                                  Moderatori: Marija Obradović, Katarina Ristić, Daša Spasojević,
                                  Ivan Gradišar, Predrag Milić i Miloš Milovanović

                                  Kulturni centar Beograda, galerija Artget 

 

19.00 – 19.30            Predstavljanje projekta

                                  Poligon Rotor

                                  Internet platforma

                                  Moderatori: Branko Belaćević, Dubravka Sekulić, Tijana Stevanović,
                                  Marko Todorović, Davor Ereš i Jelena Mitrović

                                  Kulturni centar Beograda, galerija Artget

 

19.30 – 20.30            Predstavljanje knjiga

                                  – Reke i gradski prostori u Srbiji

                                  – Nedovršene modernizacije: Između utopije i pragmatizma

                                  – Metastanovanje: Neolitsko i moderno stanovanje u Beogradu

                                  – Razne uspomene

                                  Kulturni centar Beograda, galerija Artget

 

 

Petak, 26. april 2013.

 

9.00 – 19.00              Konferencija

                                  UIA Region 2

                                  Organizatori: Udruženje arhitekata Srbije i Arhitektonski fakultet
                                  Univerziteta u Beogradu

                                  Hotel Metropol Palas

 

18.00 – 21.00            Tribina

                                  Muzej savremene umetnosti: Dijagnoza stanja i mišljenja specijalista

                                  Moderator: Danica Jovović Prodanović

                                  Učesnici: Dejan Sretenović, Zoran Bojović, Milan Popadić i Dušan Otašević

                                  Muzej savremene umetnosti

 

 


Subota, 27. april 2013.

 

11.00 – 13.00             Šetnja    

                                  Industrijsko nasleđe Beograda

                                  Vode: Rifat Kulenović i Ljubiša Ristić

                                  Okupljanje: autobuska stanica “Petlja Radnicka”

                                  (izmеđu mosta na Adi i stanice Ada Ciganlija, kod MBG pumpe)

 

19.00 – 21.00            Tribina

                                  Razotkrivanje arhitekture

                                  Moderatori: Mia David i Davor Ereš

                                  Kulturni centar Beograda, galerija Artget

 

Nedelja, 28. april 2013.

 

10.30 – 12.30            Šetnja i predavanje

                                  Tajne Beograda

                                  Vodi: Zoran Nikolić

                                  Okupljanje: Karađorđeva 31

 

12.45 – 18.00            Šetnja (autobus)

                                  Vidikovci Beograda

                                  Vodi: Ivan Marković (Distrikt 6)

                                  Okupljanje: ispred crkve Sv. Marka                                                           

 

 

Ponedeljak, 29. april 2013.

 

18.00 – 19.00            Predavanje

                                  Razvoj grada u vreme krize: Iskustva Amsterdama

                                  Mirjana Milanović

                                  Kulturni centar Beograda, galerija Artget

 

 

Zbog ograničenog broja mesta, pozivamo zainteresovane da se za šetnje prijave na telefone:

+381 11 2624 858
+381 64 5064 754
+381 64 4963 737

ili e-mail office@bina.rs (Subject: prijava za setnje).

 

 

 

PROGRAM RADIONICA

 

 

25. i 26. april 2013, u terminima 10.00 – 12.00, 12.00 – 14.00, 14.00 – 16.00 časova

Zemljana arhitektura

Radionice za srednjoškolce i studente, Dečji kulturni centar

Vode: Dragana Marjanović, Ksenija Smoljanić i Vanja Enbulajev

Organizatori: Centar za promociju nauke Republike Srbije i Klub finih zanata

 

19 – 21. april 2013, u terminu 14.00 – 16.30 časova

Scenografija grada

Radionica za decu uzrasta 9 – 12 godina, Dečji kulturni centar

Vodi: PROCES edukativna arhitektura

 

23. i 25. april 2013, u terminu od 18.30 časova

Šest urbanih šešira

Radioničke tribine za srednjoškolce, Dečji kulturni centar

Moderatori: Iva Čukić, Dobrica Veselinović i Biljana Branković

 

22 – 26. april 2013, u terminu 10.00 – 13.00  časova

Animirana arhitektura: Mala škola animiranog filma

Ciklus radionica za srednjoškolce, Dečji kulturni centar – dramski studio

Vodi: Marija Milanović Lazarevski

Scenario: PROCES edukativna arhitektura

 

24. april 2013, u terminu 13.00 – 16.00 časova

Budi i ti arhitekta. Saznaj i probaj.

Radionica za decu uzrasta 9 – 12 godina, Kulturni centar Beograda

Vode: Jelena Dragojlović i Dragana Jokić

Organizator: Kreativni centar

 

24 – 26. april 2013,  u terminu 10.00 – 16.00 časova

Pet kilometara za dva minuta

Studentska radionica, Kulturni centar Beograda, Galerija Artget

Vodi: Nenad Popović, Univerzitet u Štutgartu, Nemačka

 

27. april 2013, u terminu 13.00 – 16.00 časova

KCB Radionica

Radionica za srednjoškolce, Kulturni centar Beograda

Vodi: Ana Nedeljković

 

30. april 2013, u terminu od 20.00 časova

Projekcija radioničkog filma i predstavljanje rezultata edukativnih programa

Dečji kulturni centar

 

 


PROGRAM IZLOŽBI
                                

 

Nova slovenačka arhitektura, video

Kulturni centar Beograda, Likovna galerija

Autor: Damir Kovačić                  

 

OkO grada, izložba fotografija

Kulturni centar Beograda, Galerija Artget

Autori: Dragan Kujundžić i Željko Šafar, Asocijacija fotografskih autora (AFA)             

 

Nevidljivi gradovi, instalacije

Kulturni centar Beograda, POP-UP prostor

Autori: Studenti doktorskih studija Departmana za arhitekturu Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu,

Mentor i postavka izložbe: Jelena Todorović

                                                                                  

Godišnje nagrade za arhitekturu i Arhitektonski i urbanistički konkursi u periodu maj 2012 – april 2013.

Kulturni centar Beograda, POP-UP prostor

Organizatori: Društvo arhitekata Beograda (DAB) i Udruženje arhitekata Srbije (UAS)

 

Le Korbizjeovo reORIJENTisano putovanje, 1911–2011, multimedijalna instalacija

Kulturni centar Beograda, Galerija Podroom

Autori: Elke Krasni i David Berže

 

UIA Region 2, prateća izložba konferencije

Kulturni centar Beograda, foaje Dvorane Kulturnog centra

Kustos: Ivan Kucina, programski direktor

                             

Re–arhitektura

Francuski institut u Srbiji

Koncept: Paviljon Arsenala, Organizator: Francuski institut u Srbiji

 

Pedeset objekata moderne Niša, 1930– 1970.

Arhitektonski fakultet Univerziteta u Beogradu, svečana sala

Autor: Aleksandar Keković, Produkcija: Društvo arhitekata Niša

 

Modernizam u Srbiji

Arhitektonski fakultet Univerziteta u Beogradu, prostor centralnog stepeništa             

Autori: Studenti prve godine diplomskih akademskih studija master 2010/11. Arhitektonskog fakulteta Univerziteta u Beogradu, u okviru izbornog predmeta Savremena arhitektura: Modernizam u Srbiji

Nastavnik: Ljiljana Blagojević, saradnik u nastavi: Dragana Ćorović, Organizacija: Do.co.mo.mo Srbija

 

100 klasika: Stolice koje imaju svoje mesto u istoriji

NITEA izložbeni salon

Izložba minijatura stolica – Vitra design museum

Organizator: NITEA

 

BINA#13, instalacija

Plato ispred Kulturnog centra Beograda

Autori: Boris Jakovljević i Milica Jevtović

Organizator: Fakultet za umetnost i dizajn, Univerzitet Megatrend

 
 

 

Organizatori zadržavaju pravo izmene programa.

Više...

Kontakt

Društvo arhitekata Beograda
Kneza Miloša 7a
11000 Beograd
T +381 11 2624 858
M +381 64 5064 754
M +381 64 4963 737
E office@bina.rs

Kontakt:
Jelena Grbić i Marija Kovljanić, asistenti

Kulturni centar Beograda
Knez Mihailova 6/I
11000 Beograd
T +381 11 2621 469
T +381 11 2622 757
F +381 11 2623 853
E aleksandra.estela@kcb.org.rs

Kontakt:
Aleksandra Estela Bjelica Mladenović, kustos